Утеплення і підігрів модульної ємності

Утеплення і підігрів

Для експлуатації резервуару в зимовий період застосовуються утеплення і підігрів. Необхідність утеплення або підігріву, товщина утеплення, потужність підігріву визначаються виключно тепловим розрахунком:

  • якщо оновлення води в ємності здійснюється часто (раз на 2-3 дні частково зливається і заливається нова вода), то подігрів і утеплення не потрібні. Ємності в системі централізованого водопостачання населених пунктів ніколи не утеплюються, оскільки проходить постійна циркуляція води;
  • якщо оновлення воді здійснюється не рідше одного разу на 7-10 дні, то дя запобігання замерзання води необхідно утеплити ємність;
  • якщо оновлення води здійснюється рідше одного разу на 10 днів, то необхідне і утеплення, і підігрів води. Виходячи з цього, модульні пожежні резервуари потрібно не тільки утепляти, а й ставити систему підігріву.
Модульні ємності
Модульні ємності

 

Для утеплення бокової поверхні модульних ємностей застосовується мінеральна вата чи пінопласт товщиною 50-140 мм і щільністю 80-110 кг/м3. Мінеральна вата наклеюється всередині на оцинкований каркас ємності, потім закривається геотекстилем і вкладкою. Дах модульної ємності ізолюється екструдованим пінополістиролом високої щільності.
Система підігріву рідини в ємності складається з ТЕНу (або занурювальних теплових кабелів), датчиків температури і системи управління. Якщо температура за датчиком опускається до мінімальної (зазвичай, +1°С), вмикається ТЕН.
Модульні ємності
Модульні ємності
Потужність ТЕНа коливається в межах від 4 до 12 кВт. Енергозатрати невеликі, оскільки в утеплених резервуарах ТЕНи працюють в сукупності не більше 1 місяця на рік.

Утеплення і підігрів модульної ємності