Каналізаційні очисні споруди

Очищення стічних вод – комплекс заходів, спрямованих на видалення шкідливих домішок і органічних забруднень з господарсько-побутових вод перед їх відведенням в навколишнє середовище. Також очищені стоки можуть використовуватися повторно в технологічних виробничих процесах або в якості води для поливу. Дані заходи дозволяють знизити навантаження на навколишнє середовище, знизити виробничі витрати, позбутися від штрафів і санкцій екологічної інспекції.

Для очищення стічних вод від заміських будинків, дач, готелів, турбаз, адміністративних будівель, виробничих об’єктів, шкіл, дитячих садків та інших об’єктів, які не підключені до центральної системи каналізації, використовуються спеціальні каналізаційні очисні споруди (автономні каналізації). Очисні споруди дозволяють якісно очищати стоки (до 98%) для можливості повторного використання.

Проектування КОС

Проектування каналізаційних очисних споруд (КОС) здійснюється на підставі наступних даних:

 • добовий обсяг утворення стічних вод на об’єкті;
 • періодичність утворення стоків протягом доби (постійно, погодинно і т.д.);
 • склад і фізико-хімічні характеристики стоків;
 • кількість проживаючих (постійно знаходяться) в будівлі;
 • рівень підземних вод і особливості місцевості.

Отримана інформація дозволить правильно розрахувати продуктивність станції очистки, підібрати комплектацію і вибрати спосіб установки устаткування на об’єкті. Залежно від способу монтажу, розрізняють наступні види КОС:

 1. Наземні, розташовані над землею.
 2. Підземні, що дозволяють економити енергоресурси.
 3. Комбіновані (найбільша частина – під землею, обладнання – над землею).

Автономна каналізація може мати різну продуктивність і комплектацію, з урахуванням чого підбирається тип КОС та технічні параметри обладнання. У разі необхідності скидання вже очищеної води в рибо-господарські, питні, культурно-побутові водойми або її повторного використання (полив, побутові потреби), додатково застосовується блок доочистки, розташований всередині установки або в окремій ємності. Він складається з біофільтра і ультрафіолетової лампи, яка знезаражує воду.

Крім блоку доочистки, автономна каналізація може додатково комплектуватися:

 • блоком зневоднення осаду;
 • світловою або звуковою сигналізацією аварійного рівня стоків в резервуарі;
 • механічними решітками для утримання крупного сміття;
 • блоком автоматизації процесу функціонування очисних станцій.

Акваполімер Інжиніринг

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» є лідером в сфері проектування, виготовлення і монтажу каналізаційних очисних станцій в Україні. Ви зможете замовити у нас індивідуальне проектування автономної каналізації або готове типове рішення. Звертайтеся, і ми спроектуємо очисні споруди для вашого об’єкта.