Каркас модульної ємності

     Каркас ємності виготовлений з оцинкованої гофрованої сталі. Гофрування збільшує в кілька разів жорсткість каркасу. Наприклад, ємність з гофрованого металу товщиною 1 мм по жорсткості відповідає ємності з «гладкого» металу товщиною 4-5 мм.

Технічні характеристики сталі

Показник Одиниця виміру Значення показника
Товщина мм 0,8-4
Границя текучості Н/мм2 350
Границя міцності Н/мм2 420
Покриття цинком г/м2 275
Розмір листа (довжина, ширина) мм 3000х1150
Каркас кожної ємності та болтові з’єднання, розраховані з мінімальним запасом міцності – 1,5. Середній запас міцності – 2.
     З’єднуються гофровані листи між собою спеціальними гвинтами, які мають клас міцності 8,8 і спеціальну напівкруглу голівку. Крім оцинкування гвинти додатково покриті кобальтом. Оскільки гвинт переважно знаходиться в вологому середовищі, пасивування кобальтом в середньому на 5 років збільшує строк його експлуатації.
     Всередину каркасу, між вкладкою і оцинкованими листами, а також на дно ємності встановлюється захисна тканина. Як захисна тканина використовується водостійкий геотекстиль високої щільності. Геотекстиль запобігає тертю і стиранню вкладки до дна, чи металевих стінок ємності. Товщина гетекстилю – 1 мм.
     Ємності кріплять до бетонної основи спеціальними фіксаторами. Фіксатори запобігають переміщенню пустої ємності при сильному вітрі і стихійних лихах.
Модульні ємності

Каркас модульної ємності