Проектування мереж водопостачання та водовідведення

Проектування ліній водопостачання та водовідведення найчастіше об’єднані в один проект, так як інженерні мережі тісно взаємопов’язані між собою. Багато замовників вважають пріоритетом водопостачання, як більш важливу систему життєзабезпечення будинку, але каналізація також дуже важлива, як для комфортного проживання, так і для охорони навколишнього середовища.

Розробка проекту водозабезпечення та каналізації виконується поетапно. Для початку збирається важлива інформація про об’єкт будівництва / реконструкції: геологія земельної ділянки, генплан з нанесеними інженерними комунікаціями, ТУ і т.д. На підставі отриманих даних розробляється техзавдання і складається проектна документація.

Основні 3 завдання проектування водопостачання та каналізації:

  1. Розрахувати споживання і необхідний напір води, обсяги утворення стоків.
  2. Скласти схему водопроводів питної води і каналізаційного трубопроводу.
  3. Підбір матеріалу, комплектуючих, фільтраційного, водонапірного і очисного обладнання.

Проектування водопостачання

На попередньому етапі необхідно визначити джерело забору питної води: колодязь, свердловина під артезіанську воду або централізоване водопостачання. Щоб отримати гарячу воду в будинку, якщо відсутня можливість підключення до центральної тепломагістралі, встановлюється наступне обладнання:

  • електроводонагрівачі;
  • газові бойлери;
  • теплообмінні пристрої.

Спочатку визначають джерело питної води: центральний водопровід, колодязь або свердловина. З колодязя або свердловини вода береться на аналіз в лабораторію, де визначається її склад на відповідність з нормами СанПін. У разі необхідності проектується система доочистки і фільтрації.

Від особливостей об’єкта будівництва/реконструкції залежить вибір норм і стандартів, яких необхідно дотримуватися в процесі монтажних робіт. У проектній документації вказується ряд відомостей для правильного монтажу та подальшої експлуатації системи водопостачання приватного будинку, підприємства чи селища:

  • пояснювальна записка;
  • детальний план-схема водопроводу;
  • специфікація обладнання і матеріалів.

Проектування каналізації

Проектування каналізації для підприємства, приватного будинку або селища, у відповідність до вимог СанПін, ГОСТів, постанов і розпоряджень Міністерства екології, дозволить уникнути штрафів і санкцій з боку екологічної служби. Установка очисних споруд, обладнання та фільтрів дозволить привести якість очищених стічних вод до санітарно-епідеміологічним нормам перед відведенням в навколишнє середовище або повторним використанням в технологічних цілях.

У разі відсутності можливості підключення до центральної системи каналізації, необхідно вибрати місце монтажу очисного обладнання. Воно повинно знаходитися на відстані не менше 30 метрів від свердловини / колодязя. Основне обладнання для системи відведення стоків: каналізаційний насос, усереднювальний резервуар, очисна станція (механічна, біологічна або інший вид очищення).

До проектної документації додаються креслення розводки зливних труб із зазначенням діаметрів і довжини. Основні параметри для складання проекту і розрахунків: кількість проживаючих (одночасно знаходяться) людей, обсяги утворення та вид стоків, кількість і місце установки сантехнічних пристроїв.

Акваполімер Інжиніринг

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» спроектує і встановить на вашому об’єкті сучасну систему водопостачання і каналізації із застосуванням передових інженерних розробок, якісних матеріалів і спеціалізованого устаткування.