Проектування споруд промислового очищення стічних вод

Для відділення і уловлювання різних шкідливих домішок з каналізаційних і промислових стоків використовується технологічне очищення стічних вод за допомогою очисних споруд, додаткового обладнання та фільтрів. Технологія очищення підбирається в залежності від вимог, що пред’являються до очищеної води, і її подальшого використання.

У разі, якщо передбачається скидання очищених стоків від заводів і фабрик в природні водойми або навколишнє середовище, повинна застосовуватися комплексна очистка промислових стічних вод до приведення їх якості до санітарно-епідеміологічних норм. Вода для повторного застосування в технологічному циклі проходить комплексну доочистку.

Залежно від подальшого використання очищених вод, вибирається спосіб очищення:

  • Біологічний. Устаткування: аератори, поля фільтрації, аеротенки.
  • Фізичний. Устаткування: магнітні сепаратори, вібраційні пристрої, ультразвукові та УФ випромінювачі.
  • Хімічний. Процес окислення, нейтралізації шкідливих речовин за допомогою хімічних препаратів.
  • Фізико-хімічний. Устаткування: флотаційні, електролізні, дистиляційні установки.
  • Механічний. Видалення органічних і неорганічних твердих суспензій, використовуючи барабанне сито MakBoxFil і спеціальний шнековий дегідратор.

промислова очистка

Основні принципи проектування очисних споруд промислових стічних вод

Проектування очисних станцій на промислових підприємствах – питання складне, але дуже важливе для навколишнього середовища. Щоб забезпечити якість очищення стоків у відповідність до вимог ДБН, ГОСТів, постанов Міністерства екології та інших нормативно-правових документів важливо правильно підібрати технологію й устаткування для очищення промислових стічних вод.

Кожен промисловий об’єкт використовує воду в технологічному процесі. При цьому на різних підприємствах існують свої вимоги до складу, кількості і якості очищених вод. Складність при проектуванні очисних споруд обумовлена ​​нерівномірним надходженням стоків і істотним коливанням вмісту забруднень. Будь-які, навіть найменші відхилення в роботі очисних споруд, можуть спричинити за собою штрафи з боку контролюючих органів або додаткові витрати на модернізацію / реконструкцію системи очищення. Тому питання проектування очисних споруд необхідно довіряти фахівцям з великим досвідом.

Акваполімер Інжиніринг

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» є лідером в сфері проектування та монтажу «під ключ» систем очищення промислових стічних вод. Ми проектуємо очисні станції для підприємств харчової, важкої, хімічної, переробної промисловості та інших сфер діяльності.

При проектуванні очисних станцій наші фахівці враховують технологічні процеси на підприємстві, обсяг стоків, склад забруднень, вимоги до якості очищення, рівня автоматизації та іншими важливими чинниками. З питань проектування зв’яжіться з консультантом нашої компанії.