Проектування станцій приготування і дозування гіпохлориту для знезараження очищених стічних вод

Найбільше природні водойми забруднюються стоками промислових і виробничих підприємств, муніципальних установ, комерційних об’єктів, закладів громадського харчування та населених пунктів. Бактерії, патогенні віруси, паразити, які містяться в стічних водах негативно впливають на екосистему і біологічні процеси в природних водоймах. Для знезараження мікроорганізмів, які містяться в стічних водах проводиться дезінфекція за допомогою спеціального обладнання – станцій приготування і дозування гіпохлориту.

Станція складається з двох головних вузлів:

  1. Пристрої приготування. У разі використання в процесі знезараження готового гіпохлориту, встановлюється вузол, який представляє собою баки, де змішується реагент. У разі необхідності приготування гіпохлориту натрію на місці за допомогою електролізу соляного розчину, застосовують спеціальні установки приготування.
  2. Установки дозування реагентів. Подає готовий розчин безпосередньо в трубопровід або ємність, де речовина змішується з робочими стоками.

Станції приготування і дозування використовуються для знезараження стоків в промислових масштабах. У більшості випадків, установки знезараження розміщують в окремих спеціальних будівлях, в яких знаходиться склад для зберігання дезінфікуючого гіпохлориту і приміщення для підготовки і дозування реагенту.

Дозувальні насосні станції займають важливу нішу в хімічній і виробничій галузі, а також системах очищення стічних вод. Установки повинні забезпечувати точність дозування знезаражувальних і нейтралізуючих речовин, ефективність технологічного процесу очищення, простий монтаж і подальшу експлуатацію обладнання.

Установки дозування можуть використовуватися в різних виконаннях: загальнопромислове (ОП) і вибухозахищене (ВР) виконання. За типом приводу станції розрізняють: НД (насоси-дозатори), НДГ (насоси-дозатори гідравлічні) і ЛП (лінійний привід). Станція управляється за допомогою мікропроцесорного або релейного блоку управління, які можуть розташовуватися всередині або зовні ємності.

електролізна, станція дозування гіпохлориду

 

Документація і норми при проектуванні установки дозування реагентів

При проектуванні станцій приготування і дозування реагентів для очищення стічних вод проектувальниками розробляється паспорт і керівництво по експлуатації (КЕ), що містить загальні відомості про встановлення, її принцип дії, комплектації і т.д. Крім того, необхідно керуватися документами на складові частини станції, механізми і вимірювальні пристрої.

Акваполімер Інжиніринг

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» – лідер в сфері проектування очисних систем. Також ми виготовляємо, комплектуємо, поставляємо і монтуємо станції очистки води на об’єкті замовника. По завершенню монтажних робіт здійснюємо пусконалагодження та запуск обладнання. За необхідності, навчаємо персонал правильній роботі і експлуатації очисних станцій.

станція дозування гіпохлориду