Проектування каналізаційних насосних станцій (КНС)

Каналізаційні насосні станції (КНС) – автоматичне насосне обладнання, призначене для підземного перекачування господарсько-побутових стічних вод від приватних будинків, адміністративних будівель, комерційних, виробничих і інших об’єктів до центральної каналізації або очисних станцій. За допомогою каналізаційних насосів здійснюється підйом стоків на висоту в разі розташування збірного колектора нижче рівня загальної каналізації або транспортує стоки до очисних установок трубопроводу.

Принцип роботи КНС

Установка КНС – циліндричний поліетиленовий резервуар товщиною корпуса до 150 мм, всередині якого розташовані перекачувальні каналізаційні насоси, запірна та регулююча арматура, труби, з’єднувальні патрубки, корзина і т.д. Для зручності періодичного обслуговування насосних станцій, горловина резервуара повинна розташовуватися на поверхні землі.

Насосна станція з’єднується з каналізацією за допомогою труби. Щоб уникнути переливання стоків назад у вхідний трубопровід, використовується зворотний клапан. Будь-яка КНС повинна оснащуватися спеціальним фільтром-кошиком, що дозволяє затримувати велике сміття, який призведе до швидкого забивання насосної станції, якщо його не очистити на попередньому етапі. Фільтр повинен бути швидко змінним.

креслення кнс

Проектування КНС

Висота КНС вибирається залежно від глибини залягання, продуктивності системи відведення стічних вод, геодезичних особливостей і ряду інших чинників. Зазвичай, це 3-8 метрів. Для зручності обслуговування насосні станції обладнуються сходами, майданчиком, герметичним люком з вентиляцією, який запобігає утворенню неприємного запаху каналізації назовні.

Весь процес перекачування стічних вод автоматизований. Для цього передбачено шафу управління і програмне забезпечення. Стічні води потрапляють в ємність самопливом або примусово за допомогою насосів. При досягненні запрограмованого рівня наповнення резервуара спрацьовують датчики і поплавки, які включають в роботу глибинні насоси, які виштовхують стоки далі по трубопроводу.

Проектування КНС здійснюється на підставі інформації щодо:

  • середньодобового обсягу перекачування стічних вод;
  • виду стоків (господарсько-побутові, зливові, технічні);
  • глибини залягання входу колектора;
  • перепадів висоти і відстані перекачування стічних вод;
  • моделі і продуктивності заглибних насосів.

Як вибрати каналізаційну насосну станцію? Щоб забезпечити ефективну роботу перекачувальної станції і відведення стічних вод до очисних установок, необхідно враховувати продуктивність і розміри КНС, а також правильно підібрати комплектацію.

Акваполімер інжиніринг

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» пропонує на вигідних умовах купити каналізаційну насосну станцію для приватних будинків і підприємств. Наші інженери розрахують основні параметри КНС виходячи з особливостей об’єкта. У нас ви зможете не тільки купити КНС з доставкою по Україні, а й замовити монтаж насосної станції та пусконалагоджувальні роботи.