Проектування каналізаційних насосних станцій (КНС)

Каналізаційна насосна станція (КНС) – комплекс споруд і устаткування, що призначені для підйому стічної води, якщо неможливо забезпечити самопливний рух стоків на очисні споруди або ж в колектор розташований вище, для того, щоб уникнути великого заглиблення самопливного колектора.

 Принцип роботи КНС

Конструктивно КНС – циліндричний резервуар з товщиною стінок корпусу до 150 мм, всередині якого розташовані насоси, запірна та регулювальна арматура, труби, з’єднувальні патрубки, корзина для сміття і т. д. Для обслуговування насосних станцій в колодязі є драбина, обслуговуючі майданчики. КНС обов’язково повинна бути облаштована припливно-витяжною вентиляцією.

Принцип роботи КНС полягає в тому, що по самопливному трубопроводу каналізаційної мережі стічні води потрапляють в приймальну камеру підземного резервуару. З камери за допомогою насосів стічна вода подається в напірний трубопровід, по якому транспортуються до місця призначення. Для роботи вибирають насоси погружні (малої продуктивності), які встановлюються безпосередньо у приймальній камері, або з горизонтальним валом, які влаштовуються в технологічній частині будівлі.

Для забезпечення надійної роботи станції на напірних трубопроводах монтуються засувки та зворотні клапани. Засувки використовують для можливості перекриття напірної гілки в разі необхідності проведення технічних робіт; зворотні клапани в свою чергу не дають стічним водам рухатись у зворотному напрямі.

Для збільшення терміну експлуатації насосного обладнання використовують автоматичні муфти – вузол насосного агрегату, який кріпиться до днища, і на якому влаштовуються насоси. Завдяки даній конструкції насос займає оптимальне робоче положення. До автоматичної муфти кріпляться направляючі (труби), які призначені для монтажу або демонтажу насосних агрегатів з резервуару КНС.

Автоматизація роботи насосної станції досягається за рахунок автоматизованої системи контролю рівня рідини (яка розташовуються в резервуарі КНС) та шафи управління (яка монтується в приміщенні або ззовні біля КНС).

 

креслення кнс

Проектування КНС

Проектування КНС здійснюється на підставі інформації щодо:

  • категорії стічних вод (господарсько-побутові, виробничі, поверхневі);
  • середньодобового обсягу стічних вод, що необхідно перекачувати;
  • глибини залягання вхідного колектора;
  • перепаду висоти і відстані напірного трубопроводу по якому перекачують стоки;
  • геодезичних, геологічних, гідрогеологічних характеристик території, на якій планується встановлювати КНС.

Як вибрати каналізаційну насосну станцію?

Щоб забезпечити ефективну роботу перекачувальної станції і відведення стічних вод до очисних установок, необхідно враховувати продуктивність і розміри КНС, а також правильно підібрати комплектацію.

Акваполімер інжиніринг

Компанія «Акваполімер Інжиніринг» пропонує на вигідних умовах купити каналізаційну насосну станцію для приватних будинків і підприємств будь-яких продуктивностей. Наші інженери виконають проект КНС виходячи з особливостей Вашого об’єкта: підберуть необхідне обладнання, розрахують основні параметри. Ми виготовимо, змонтуємо та здійснимо пусконалагоджувальні роботи, надамо гарантійне обслуговування.