Шнековий дегідратор
Шнековий дегідратор призначений для механічного зневоднення осадів господарсько-побутових, виробничих та міських стічних вод. Використовується для зневоднення будь-яких видів осадів, що утворились в системі очистки господарсько-побутових, промислових та сільськогосподарських стоків на підприємствах харчової, целюлозно-паперової, текстильної, хімічної, нафтопереробної та інших галузей промисловості.
Встановлюється шнековий дегідратор на майданчиках очисних споруд з продуктивністю за сухою речовиною вихідного осаду до 200 кг/год та з осадами стічних вод з рН від 6,0-9,0. Зневоднений осад, в залежності від складу стічних вод, при концентрації завислих речовин від 2000-50000 мг/л має вологість 67-80%. Вбудована зона згущення шнекового дегідратора дозволяє зневоднювати осад з концентрацією зважених речовин від 2000 мг/л, за рахунок чого немає необхідності в установці мулоущільнювача. Конструкція шнекового дегідратора запобігає засміченню барабана, завдяки чому, зникає потреба у великих обсягах промивної води. Надійність конструкції зумовлюється відсутністю в установці високонавантажувальних та високооборотних вузлів.
Замовити шнековий дегідратор
У шнекового дегідратора при роботі спостерігається низький рівень вібрації та шуму, він споживає менше електроенергії, ніж будь-які інші системи зневоднення, які використовуються для очищення промислових стічних вод, що є пріоритетним в контексті сталого розвитку і енергозбереження та значно знижує експлуатаційні витрати. Працює в автоматичному режимі по датчиках рівня або по таймеру і не вимагає постійної присутності оператора, який обслуговує станцію очищення стічних вод. Шнековий дегідратор оснащений приводними механізмами, системою регулювання швидкості обертання шнеків та мішалки. Всі електричні датчики і приводи мають високий рівень захисту від вологи і корозійного впливу навколишнього повітря. Незначна вага та габарити шнекового дегідратора дозволяють компактно розмістити установку на території очисних споруд. Шнековий дегідратор виготовляється з нержавіючої сталі різних типорозмірів.
Шнековий дегідратор складається з барабана зневоднення з електроприводом, вузла промивки, технологічної та дозувальної ємності, а також ємності для флокулянта обладнаної мішалкою з електроприводом. У технологічній ємності, розташованій в нижній частині установки, знаходяться насос дозування і насос перемішування вихідного осаду. Ємності флокуляції та дозування розташовані вище технологічної ємності та з’єднуються через V-подібний перелив. Рівень вихідного осаду в ємності дозування регулюється переливною муфтою, яка з’єднана з технологічною ємністю.
Основним робочим органом шнекового дегідратора є барабан зневоднення, який являє собою зібраний на підтримуючій рамі набір рухомих і нерухомих кілець, всередині якого розташований шнек із змінним кроком. У вхідній частині барабана (зона згущення) зазори між кільцями більші ніж у наступній зоні (зоні віджиму). Крок витків шнека поступово зменшується до зони віджиму. Шнек барабана зневоднення приводиться в рух мотором-редуктором з малими обертами. Під барабаном зневоднення розташований піддон для прийому і відведення фільтрату. Шнековий дегідратор може бути обладнаний грабельними решітками тонкої очистки, які встановлюються безпосередньо на лінії входу вихідного осаду в технологічну ємність. Наявність даних ґраток дозволяє здійснювати фільтрацію осаду запобігаючи попаданню великих і волокнистих включень у насоси й зневоднюючі барабани дегідратора, що дозволяє подавати осад безпосередньо з відстійників або аеротенків без облаштування додаткової зовнішньої накопичувальної ємності.
Шнековий дегідратор працює в безперервному режимі. З зовнішньої сторони накопичувальної ємності вихідний осад періодично закачується в технологічну ємність шнекового дегідратора. Насос перемішування, який розташований в технологічній ємності, перешкоджає розшаруванню осаду, який насосом подається в ємність дозування, а з неї через перелив перетікає в ємність флокуляції. Надлишок осаду з ємності дозування самопливом через регулювальну переливну муфту повертається назад в технологічну ємність. У ємність флокуляції подається розчин поліелектроліту. За допомогою мішалки відбувається його змішування з вихідним осадом до утворення флокул. Далі вихідний осад надходить в барабан зневоднення і за рахунок обертання шнека рухається всередині нього до зони вивантаження кеку. По мірі руху барабана осад втрачає воду, а фільтрат відводиться через отвори між кільцями. Під дією шнека, рухомі кільця здійснюють плоско-паралельні рухи відносно нерухомих кілець, що забезпечує самоочищення фільтрувальних пор. Додатково зовнішня поверхня барабана автоматично промивається водою з форсунок вузла промивки.
Вихід з барабана частково перекритий рухомою перегородкою. Змінюючи відстань між виходом з барабана і перегородкою можна регулювати навантаження на осад, що рухається всередині барабана, тим самим змінюючи ступінь його зневоднення. Далі зневоднений осад потрапляє в приймальний бункер транспортуючого пристрою. Після шнекового дегідратора, зневоднений осад може досягати залишкової вологості 67-80% при середній дозі препарату 1,5-3,5 кг/т сухої речовини осаду.
Переваги шнекових дегідраторів:
- компактність;
- низьке енергоспоживання;
- мала витрата промивної води;
- зневоднення різних видів флотошламів;
- зневоднення масло- та нафтовмісних шламів;
- зневоднення осаду, що містить пісок та інші мінеральні абразивні речовини;
- безшумність;
- автоматичний режим роботи.