Проектування резервуарів для зберігання питної води

Організація водозабезпечення питною водою сіл, підприємств, готелів, баз відпочинку та інших об’єктів, де постійно або тимчасово перебувають люди – дуже відповідальний процес, так як саме від якості питної води залежить здоров’я людини. Однією з ключових споруд системи водопостачання є ємності для зберігання води. Основне завдання ємностей – створити запас питної води на тривалий період, гарантувати її якість і забезпечити швидку подачу споживачеві, незалежно від часу доби.

Важливість резервуарів для питної води складно переоцінити. Тому до них пред’являються високі вимоги в плані якості та екологічності використовуваних матеріалів, а також процесу монтажу. Весь процес, включаючи проектування ємностей для питної води до особливостей обслуговування та зберігання води в резервуарах системи водозабезпечення, регламентується державними документами.

Ємності для зберігання питної води

До недавнього часу зберігання питної води організовувалося за допомогою резервуарів:

  1. Залізобетонні. Це можуть бути збірні або монолітні з/б ємності круглої або прямокутної форми. Круглі резервуари дешевші, стійкі до появи тріщин, впливу температурних перепадів і сейсмічної активності. з/б ємності виготовляються об’ємом від 50 до 3 тисяч кубів (прямокутні до 20 тисяч м3). Внутрішня частина резервуара покривається спеціальними полімерними пастами. Резервуари для господарсько-питної води комплектуються вентиляційними трубами і фільтрами. До переваг залізобетонних ємностей можна віднести великий досвід будівництва таких конструкцій, величезна нормативна база по монтажу та експлуатації, а також невисока вартість проекту. Недоліки з/б конструкцій: утруднений огляд стінок через обвалування і дорога експлуатація залізобетонних резервуарів, що включає огляд, техобслуговування, ремонтні роботи. Витрати на утримання резервуарів з часом тільки зростають, що можна порівняти з вартістю установки нового резервуара.
  2. РВС (резервуари вертикальні сталеві). Ці циліндричні ємності для води, виготовлені за технологією листового складання або рулонування, оснащуються дахом, металевими сходами і обслуговуючим майданчиком. Залежно від технології використання, сталеві резервуари РВС можуть додатково комплектуватися обладнанням для наповнення резервуара, датчиками рівня води, температури і т.д. Серед переваг РВС можна відзначити довговічність конструкції, простота в ремонті і обслуговуванні. Недоліком є ​​висока вартість проекту, складний і тривалий процес будівництва, необхідність постійного обслуговування і видалення іржі.
    На зміну морально застарілим залізним і залізобетонним ємностям прийшли сучасні модульні резервуари, які поєднують в собі найкращі якості.

Проектування ємностей для зберігання води

При проектуванні ємностей для зберігання води необхідно забезпечити безперебійну подачу води споживачу в розрахунковій кількості. Резервуари для води обладнуються переливним пристроєм з гідравлічним затвором. Основними параметрами для вибору резервуара є витрата господарсько-питної води, що дорівнює різниці максимальної подачі та мінімального забору рідини.

Акваполімер Інжиніринг

Проектування резервуарів для води – один з основних напрямків діяльності компанії «Акваполімер Інжиніринг». Крім проектування і комплектації резервуарів, ми займаємося виробництвом і монтажем устаткування на об’єкті замовника. Довіряйте професіоналам.