Резервуари для води. Їх види та застосування

Резервуари для води. Їх види та застосування

Вода – основний ресурс, який використовується не тільки в побуті, але і для численних промислових, виробничих і господарських потреб. З огляду на те, що центральна система водопостачання не завжди доступна, активно використовуються різноманітні резервуари. У них також зручно зберігати технічну воду, відпрацьовані стоки та інші рідини.

Іноді резервуари бувають саморобними, але такі найчастіше використовуються тільки в побуті. Готові ж моделі різних видів, форм і розмірів можна розділити на кілька основних груп.

Металеві резервуари

Високоякісна нержавіюча сталь, що відповідає санітарно-гігієнічним нормам – ідеальний варіант для зберігання питної води і  води для потреб харчової промисловості. Традиційно – це закриті баки з захищеними від пилу чи опадів отворами для вентиляції. Для підведення та відведення води приєднуються труби з кранами. Періодичні сталеві резервуари потрібно прочищати та дезінфікувати. Для цього в ємностях передбачений люк.

Для дощової або технічної води використовуються резервуари зі сталі низької якості. Вони дешевші, але сповна справляються з завданнями, адже вода в них практично не застоюється. Такі ємності використовуються для поливу та інших господарсько-побутових потреб. Додатково вони можуть оснащуватися фільтрами і очисними системами.

Використовуються в побуті і звичайні металеві бочки. Вони дешеві й доступні, але мають цілий ряд недоліків: складність транспортування, необхідність фарбування для захисту від корозії, незручність установки чи підведення труб при необхідності.

Пластикові резервуари

Пластикові резервуари – найбільш затребувані в промисловості і в побуті, на дачах і в заміських будинках. Легкий пластик легко транспортувати та зберігати, а його сучасні марки не поступаються сталевим якістю, гігієнічністю та міцністю.

Пластикові ємності повністю герметичні. Безшовна технологія виготовлення дозволяє обійтися без стиків і швів, через які резервуар міг би луснути. Їх не потрібно захищати від корозії або фарбувати. Також пластик не боїться ультрафіолету і не пропускає його, так що навіть на сонці вода довго зберігає свої властивості. При правильній експлуатації та зберіганні такі ємності служать десятиліттями, до 50 років.

Ще одна перевага – різноманітність. З пластика випускаються резервуари будь-яких форм, об’ємів та розмірів, від невеликих ємностей до повноцінних резервуарів. Вони також можуть бути різних кольорів, а поверхня легко маркується і брендується, що зручно для виробництв і підприємств.

Залізобетонні ксенони

Залізобетонні накопичувальні ємності – спеціальні монолітні резервуари, розраховані на тривале зберігання великих об’ємів води. Зазвичай вони використовуються на виробництвах і підприємствах, а їх установкою, введенням в експлуатацію та обслуговуванням займаються тільки професіонали.

Такі резервуари дорогі, але вони герметичні, довговічні, зносостійкі, місткі і невибагливі. Властивості води зберігаються максимально довго. Подібні ємності використовуються, наприклад, у великих фермерських господарствах для поливу ділянки і напоювання численного поголів’я худоби.

А щоб підібрати обладнання і комплектуючі для очисних споруд побутового та промислового призначення, звертайтеся до нас. Компанія «Акваполімер Інжиніринг» пропонує тільки екологічні технології комплексні рішення для об’єктів різної складності та призначення.