fbpx

Обслуговування каналізаційних насосних станцій

Обслуговування каналізаційних насосних станційЩоб каналізаційна насосна станція залишалася завжди ефективною та надійною, важливо забезпечити правильне комплексне обслуговування. Від цього залежить працездатність системи, її екологічність та функціональність.

– Технічне обслуговування проводиться мінімум раз на квартал;

– Необхідно систематично контролювати робочі цикли всіх насосів;

– Поява дивного шуму при роботі – один з перших знаків несправностей;

– При наявності найменших відхилень, перевіряються всі гідравлічні показники, щоб виявити джерело проблеми;

– При значних збоях в роботі насос необхідно оперативно замінити або відремонтувати;

– Всі насоси періодично по черзі витягають для очищення і обмивання;

– Для підйому не можна використовувати кабелі, щоб уникнути аварійних ситуацій чи серйозних поломок;

– Насоси ретельно оглядаються на предмет пошкоджень, слідів зносу, інших дефектів.

Порядок роботи

Один з перших етапів очисних робіт – очищення колодязів. З них видаляється мул та скупчені відходи. Якщо їх набирається дуже багато, насосне обладнання виходить з ладу, і вся станція зупиняється. Це, в свою чергу, загрожує аварійними ситуаціями, серйозними екологічними проблемами та дорогим капітальним ремонтом.

Щоб уникнути неприємностей, важливо проводити обслуговування каналізаційних насосних станцій професійно і в строк. Під час очисних робіт видаляються всі відходи, тверді частинки, рідкі стоки, які скупчилися в блоках.

Для відкачування використовуються вакуумні насоси та інше професійне обладнання. Це простий і швидкий метод очищення, що дозволяє видаляти навіть серйозні засмічення на значній глибині. Утилізація відходів проводиться на спеціальних полігонах.

Для очищення внутрішньої поверхні від жиру і нафтопродуктів використовуються хімічні мийні засоби. Також перевіряється та відновлюється рівень масла. Якщо його сліди є в воді, потрібно перевірити та замінити гумовий ущільнювач вхідного отвору.

Робота КНС суворо регламентована. Всі процеси відбуваються згідно з нормативною і технічною документацією. Тому контролювати робочий стан насосів досить просто: достатньо порівняти наявні показники з тим, які визначив виробник. Але проводити всі розрахунки і перевірки повинен тільки фахівець з відповідною кваліфікаційною підготовкою.

Паралельно перевіряються всі контакти, клеми, датчики, пускові пристрої, з’єднання та примикання. Кабель живлення обов’язково повинен бути герметично захищений, а розподільна коробка – надійно зафіксована на корпусі. Також перевіряється запірна арматура, механічні кріплення, з’єднувальні вузли, зворотні клапани.

Важливий нюанс при обслуговуванні каналізаційних насосних станцій – дотримання заходів безпеки. Насос потребує ремонту, якщо його показники розходяться з нормативними хоча б на 10%. Візуальний огляд допомагає виявити механічні пошкодження і сліди корозії. При наявності іржі, вона ретельно видаляється, а насос обробляється антикорозійними речовинами.

Наша компанія «Акваполімер Інжиніринг» пропонує обладнання і комплектуючі для каналізаційних систем і очисних споруд побутового або промислового призначення, а також – цілий комплекс допоміжних послуг.